Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Jakie studia dentystyczne wybrać?

Odontologia jest gałęzią nauk o zdrowiu zajmującą się wykrywaniem, kuracją oraz zapobieganiem chorób narządu żucia; który obejmuje zęby, dziąsła, podniebienie, śluzę ustną oraz gruczoły ślinowe. Stomatolog bada także inne struktury, takie jak wargi czy migdałki. Słowo stomatologia pochodzi od greckiego słowa stoma, jakie oznacza usta.

Potocznie stomatolog to stomatolog, a to z kolei słowo pochodzi z łacińskiego dent, czyli ząb. Stomatolog zatem to doktor narządów żucia, jakimi są: wargi, język, ozębna, podniebienie, śluz ustny, dno jamy ustnej, gruczoły ślinowe, migdałki i gardło. Zważywszy że usta są położone pomiędzy szyją, splanchnocranium oraz czaszką, dentysta musi mieć obszerną wiedzę lekarską z różnych dyscyplin, jak na przykład: anatomia patologiczna, anatomia człowieka, histologia, fizjologia, patologia, mikrobiologia i farmakologia – tyczy się to każdego, zarówno ortodonty, jak i chirurga – więcej na chirurg stomatolog. Poza tym ma obowiązek być obeznany w innych dyscyplinach istotnych do wypełniania swojego zawodu.

Tytuł doktora stomatologii przyznaje się zatem profesjonaliście który absorbuje się przypadkami mającymi związek z jamą ustną. Nie należy przy tym zapominać że choroba jamy ustnej może wpłynąć również na szyję, twarz oraz samą czaszkę. Nie jest zatem do ukrycia, iż każda wizyta u takiego lekarza jest wybitnie kosztowna. W niektórych państwach część zabiegów u dentysty jest pokryta ubezpieczeniem, a co za tym idzie, bezpłatna.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Powiązane publikacje