Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Jakim sposobem dbać o zdrowie psychiczne – sprawdź rady psychologa

Chociaż w wielu dziedzinach opieki zdrowotnej odnotowano imponujące postępy, ale
jeżeli chodzi o zdrowie mentalne, perspektywy na świecie są niewesołe. Według pewnego raportu jedna czwarta ludności świata cierpi na zaburzenia psychiczne, emocjonalne lub ewentualnie zaburzenia zachowania. Inne badania wykazały, iż jedna trzecia pacjentów zasięga porady medycznej z powodu depresji lub ewentualnie stanów lękowych.

W dodatku zdaniem znawców liczby te rosną. Z jakiego powodu? Badania przeprowadzone przez Wydział Medycyny Społecznej Uniwersytetu Harvarda wykazały, że takie schorzenia jak chandra potrzebująca leczenia, schizofrenia i otępienie są coraz częstsze, bo coraz to więcej ludzi dożywa wieku ryzyka. Ale dłuższe życie nie jest jedyną powodem. Winę ponoszą także trudności ekonomiczne i nasilający się stres związany z nowoczesnym trybem życia. W jaki sposób zmienić tę smutną sytuację?

Według fachowców ochronie zdrowia psychicznego należałoby przyznać pierwszeństwo przed innymi działami medycyny, bo jest to jedna z w największym stopniu zaniedbanych dziedzin służby zdrowia – psycholog dziecięcy Kalisz. Przed laty badania nad zespołem stresowych zaburzeń pourazowych, nazywanym wówczas wstrząsem artyleryjskim bądź zespołem wyczerpania walką, wiedziono głównie ze względu na weteranów wojskowych. Obecnie nerwicę pourazową rozpoznaje się nie wyłącznie u żołnierzy. Może ona wystąpić u każdego, kto doznał dotkliwego urazu. Przyczyny bywają wybitnie zróżnicowane – należą do nich makabr wojny, jednakowoż również próby zgwałcenia oraz wypadki samochodowe. Jeśli przeżyłeś jakikolwiek uraz, pomnij: nie jesteś wyjątkiem.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Powiązane publikacje