Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Doktor – jak zweryfikować kompetencje przed wizytą?

Jest bardzo istotna kwestią, gdyż pozwala na stworzenie dobrej atmosfery w gabinecie, albowiem jej brak może świadczyć o złym usposobieniu pana doktora. Doktor przyjazny pacjentowi, uprzejmie zaprosi go do gabinetu, wskaże krzesło na którym wolno usiąść, po czym przystąpi do wywiadu. O podejściu do pacjenta ma prawo zaświadczać sposób w jaki ten wywiad jest przeprowadzany, czy doktor komentuje odpowiedzi na nasze zapytania, kpi z nas, lub poniekąd uspakaja. Ma to wpływ nie wyłącznie na samą wizytę lecz również na jej dalszy ciąg, ponieważ w momencie w jakim pacjent czuje się komfortowo wizyta jest mniej nieprzyjemna.

Niestety jednakowoż dziś są lekarze, jacy zachowują się w taki sposób, że pacjent ma doświadczenie że siedzą w gabinetach za karę. Naturalnie dają to do zrozumienia poszczególnym pacjentom którzy wchodzą do gabinetu.

Wielu takich lekarzy zostaje następnie nadzwyczaj nisko ocenianych na stronach na jakich prowadzony jest ranking lekarzy – wypróbuj Lekarz Blisko. Nie należałoby iść do takich zawodowców, a także ostrzec przed nimi inne osoby, być może gdy zmniejszy się frekwencja zmienią swój stosunek do pacjentów, a co za tym idzie polepszy się jakość wykonywanych przez nich usług. Biały personel jest zobowiązany przestrzegać tajemnicy leczniczej, jednakże w wielu przypadkach niestety jest ona łamana. Kiedy wchodzimy do gabinetu a lekarz komentuje wygląd bądź też objawy choroby poprzedniego pacjenta, jest to niedopuszczalne zachowanie. Niemniej jednak nasze milczenie jest przyzwolenie na tego typu posunięcia. Też w poradni kobiecej, gdy pielęgniarka na całą poczekalnie wykrzykuje pytając która z kobiet jest w ciąży, czy też również indywidualnie po nazwisku.

Prawdziwa dyskrecja polega na tym że lekarz rozmawia z pacjentką o jej kłopotach, lecz tylko do momentu aż ona wyjdzie z gabinetu, kiedy wstępuje kolejna osoba to poświęca uwagę jej dolegliwością a nie poprzednich pacjentów. Sporo negatywnych komentarzy wolno w następnej kolejności przeczytać na witrynach gdzie prowadzony jest ranking lekarzy. Jeżeli lekarz się przy nas będzie zachowywał w sposób karygodny możemy go upomnieć, czy też również wyjść z gabinetu, oraz umówić się na wizytę do innego profesjonalisty. Zachowanie lekarza jest uzależnione od tego czy pacjenci mu na to zezwalają, oraz jaka będzie ich reakcja na daną nowinę, poprzez niego do nich wypowiedzianą.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Powiązane publikacje